بهترین دکتر و جراح مثانه در تهران و ایران

مثانه چیست ؟

مثانه عضویی شبیه بادکنک می باشد که عضوی از سیستم مجراری ادراری است . مواد زائد بدن (ادرار) که در کلیه تولید میشود از طریق میزنای(حالب) به مثانه وارد می شود. ادرار از طریق لوله ای به نام پیشابراه (مجرای خروجی ) از مثانه و بدن دفع می شود.
در ادامه انواع بیماری های مثانه و بهترین دکتر مثانه گفته شده است .

انواع بیماری ها و مشکلات مثانه و علت ابتلا به هر یک :

مثانه دچار بیماری های متفاوتی می شود . از جمله شایعه ترین آنها میتوان به عفونت و التهاب مثانه اشاره کرد . این التهاب و عفونت که در اثر مشکلات عفونی ایجاد می شود به عفونت کلیه یا سیستم ادراری نیز شناخته می شود.

از دیگر بیماری های شناخته شده ی مثانه میتوان به سرطان مثانه اشاره کرد. که در زیر توضیح داده شده است. این سرطان همانند سایر سرطان های بدن در اثر عوامل ژنتیکی ایجاد می شود اما مواردی مثل مصرف دخانیات و عفونت های مکرر ادراری نیز به عنوان عامل ایجاد سرطان مثانه شناخته می شوند. اما به صورت کلی سرطان مثانه در اکثر موارد ارثی می باشد.

از جمله سایر بیماری های مثانه میتوان به ضخیم شدن جداره ی مثانه یا فلج شدن مثانه و … اشاره کرد. این بیماری های در اثر عوامل گوناگونی مثل درمان نکردن پروستات و گرفتگی مجرا ادراری و … ایجاد میشود زیرا دراین بیماری ها مثانه به درستی تخلیه نشده و ماهیچه های مثانه برای تخلیه مجبور به ایجاد فشار بیشتر بوده و در نتیجه ضخیم یا فلج می شوند.


پادکست سرطان مثانه

علائم بیماری ها و سرطان مثانه :

  • التهاب یا عفونت مثانه : سوزش ادرار و تکرر ادرار و بی اختیار ادرار
  • سرطان مثانه : خون در ادرار یا در موارد شدید درد در ناحیه لگن و کشاله ران
  • ضخیم شدن مثانه : تخلیه نشدن کامل مثانه ، ادرار با فشار و زور و…
  • فلج شدن مثانه : عدم تخلیه ی درست مثانه ، بی اختیاری ادرار و ….

عفونت مثانه در دوران بارداری

عفونت در زمان بارداری بسیار شایع بوده و معمولا در کمتر از نیمی از این افراد، تکرار شونده است. درمان به موقع و منظم می تواند از عود و تکرار آن جلوگیری کند. برای این افراد از آنتی بیوتیک های خوراکی استفاده می شود که باید در دوز پایین و تحت نظر پزشک مصرف شوند. عموما دوره مصرف بین 7 تا 10 روز است که در این مدت زمان از التهاب و بیماری های مثانه کمتر شده و مشکل برطرف می شود.
باید در طول دوران بارداری کشت ادرار نیز با فاصله های مشخص انجام شود تا از بازگشت آن جلوگیری بعمل آید. از طرفی اگر مادر باردار دچار درد شد، می توان از داروهای ضداسپاسم نیز برای کم کردن درد استفاده کرد. به دلیل حساسیت بالای دوران بارداری و تاثیر زیاد داروهای مصرفی در سلامت مادر و جنین، لازم است در صورت بروز این عارضه به پزشک متخصص مراجعه و تحت نظر قرار گیرید.

تشخیص سرطان مثانه توسط بهترین دکتر مثانه در تهران:

هر یک از موارد و بیماری های مثانه به روش متفاوتی تشخیص داده می شود اما اصولا پزشک از راه های زیر میتواند مشکلات مثانه را تشخیص دهد.

  1. ازمایش ادرار ( برای تشخیص عفونت ها و خون در ادرار )
  2. معاینه داخلی مثانه یا همان سیستوسکوپی ( برای تشخیص توده های داخل مثانه )
  3. انواع تصویر برداری پزشکی مثل سونو گرافی و سی تی اسکن و …(برای تشخیص سرطان و …)
  4. و….

سرطان های مثانه بر اساس میزان پیشرفت توده ی سرطانی در جداره ی مثانه و درگیر کردن سایر نواحی درجه بندی می شود.

سرطان مثانه درجات مختلفی دارد که هرچه درجه بالاتر باشد سرطان شدید تر و خطرناک تر است. در تصویرزیر درجات مختلف سرطان مثانه نشان داده شده است.

درجه بندی سرطان مثانه

چه کسانی بیشتر دچار اختلالات مثانه می شوند؟

با افزایش سن، اختلالات مثانه شایع است. در واقع، بسیاری از مردم فکر می‌کنند که اگر شروع به محدود کردن فعالیت‌هایشان کنند، با شرایط مشکلات مثانه خود کنار می آیند. قابل توجه است که جمعیت زنان بیشتر از مردان، مستعد ابتلا به این موضوع هستند، زیرا رحم کوتاه تری دارند و این باعث می‌شود باکتری‌ها راحت‌تر به مثانه برسند

درمان سرطان مثانه توسط بهترین دکتر مثانه در تهران :

درمان سرطان مثانه بستگی به شدت و میزان نواحی دچار شده به سرطان متفاوت است. درجات پایین پزشک به کمک جراحی سیستوسکوپ از طریق مجرا وارد مثانه شده و توده ی سرطانی را از داخل میتراشد و بیمار تحت نظر بوده و پزشک به کمک دارو سعی در کنترل شدت رشد سرطان میکند.

در درجات میانی پزشک به کمک رادیوتراپی و شیمی درمانی اقدام به کنترل سرطان میکند.

در درجات بالا که سرطان کل مثانه را درگیر کرده و احتمال متاستاز یا پخش شدن سرطان در سایر بافت های بدن وجود دارد ، باید هرچه سریع تر مثانه به دو روش زیر از بدن خارج شود زیرا خطر مرگ برای بیمار دارد.


بیشتر بدانید : سرطان مثانه چیست


انواع جراحی خارج کردن کامل مثانه و ایجاد مثانه ی مصنوعی

برای برداشتن کامل مثانه و ایجاد مثانه ی مصنوعی ( رادیکال سیستکتومی ) جراحی به دو روش زیر صورت میگیرد

  • ایلیال کاندوییت : ایجاد مثانه ی مصنوعی از بافت روده و خروج ادرار از کنار شکم
  • ارتوتوپیک : ایجاد مثانه ی مصنوعی از بافت روده و وصل آن به مجرای خروجی ادرار

ویدیو سرطان مثانه

لیست بهترین دکتر مثانه در تهران و ایران با توجه به نظرات بیماران


1-دکتر سید امین میرصادقی

از جراحان برتر و نخبه ی ارولوژی که دارای شهرت جهانی بوده و تنها متخصص ارولوژی در ایران است  که مدال المپیاد زیست شناسی را در کارنامه ی خود دارند.
 ایشان نفر برتر پزشکی عمومی دانشگاه تهران بودند که با رتبه ی برتر وارد. رشته ی جراحی ارولوژیِ در قطب ارولوژی ایران (دانشگاه شهید بهشتی تهران و بیمارستان لبافی نژاد) شدند. همچنین از نفرات برتر بورد جراحی ارولوژی در ایران و عضو انجمن ارولوژی آسیا و اروپا وعضو برتر انجمن نخبگان ایران میباشند .
دکتر میرصادقی جزو پنج پزشک ایرانی بودند که به دلیل نخبگی موفق به گذراندن طرح پزشکی خود در بیمارستان بقیه الله تهران شده اند .
بر اساس نظر سنجی های انجام شده. ایشان برترین پزشک جراح ارولوژی و جراحی پروستات و بهترین دکتر مثانه در تهران و ایران شناخته می شوند.

آدرس مطب دکتر سید امین میرصادقی  : تهران ، میدان آرژانتین ، خیابان بخارست  (احمد قصیر) ، کوچه دهم ، پلاک 11 ، طبقه اول ، واحد 3

تلفن دکتر سید امین میرصادقی : 28421441_021

وب سایت : www.drmirsadeghi.com

دکتر سید امین میرصادقی دکتر مثانه

2-دکتر ناصر سیم فروش

متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری فوق تخصص سنگ کلیه ناباروری ناتوانی جنسی و بیماری های پروستات می باشد. فارغ التحصیل پزشکی عمومی از دانشگاه تهران و متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و تناسلی از آمریکا می باشند. بعد از گذراندن دوره ی تخصص جراحی به ایران برگشته و در شهر یزد شروع به فعالیت کردنداند.. از دکتر سیم فروش میتوان به عنوان بهترین دکتر مثانه در تهران و ایران نام برد .

آدرس مطب دکتر ناصر سیم فروش : تهران، خیابان پاسداران، نبش گلستان ۲، ساختمان امیر، پلاک ۵

تلفن تماس دکتر ناصر سیم فروش : 22560410_021

دکتر ناصر سیم فروش دکتر مثانه

3-دکتر عباس بصیری

دکترعباس بصیری جز بهترین دکتر مثانه در تهران هستند و متخصص ارولوژی و فلوشیپ جراحی درون و بین کلیه و ناباروری ، ایشان از دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهید بهشتی فارغ التحصیل شدند.و از بزرگان و پزشکان به نام و قدیمی ارولوژی در ایران هستند .

ادرس مطب دکتر عباس بصری : استان تهران، شهر تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از پارک ساعی، جنب بیمارستان مهرگان، کوچه ی مهرگان، ساختمان پزشکان صدرا، طبقه ی سوم، واحد ۱۴

تلفن تماس دکتر عباس بصری : ۸۸۶۶۵۲۱۶ _۰۲۱

دکتر عباس بصیری

4-دکتر حسن فرهمند

متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری فوق تخصص سنگ کلیه ناباروری ناتوانی جنسی و بیماری های پروستات می باشد. فارغ التحصیل پزشکی عمومی از دانشگاه تهران و متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و تناسلی از آمریکا می باشد. که در بیمارستان فوق تخصصی کسری تهران فالعیت میکرد و از بهترین و قدیمی ترین و مشهور ترین جراحان کلیه در ایران است. از ایشان به عنوان بهترین دکتر مثانه در تهران نام برده میشود .

آدرس مطب دکتر حسن فرهمند : استان تهران، شهر تهران، خیابان ستارخان، چهارراه خسرو، ساختمان الماس غرب، ورودی B، طبقه اول

تلفن تماس دکتر حسن فرهمند : 44275485-021

دکتر حسن فرهمند

5-دکتر اکبر نور علیزاده

دکتر اکبر نورعلیزاده متخصص جراحی کلیه و مجاری ادرار،فلوشیپ اندویورولوژی و لاپاراسکوپی و دانشیار دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران می باشند. اسم دکتر نور علیزاده در لیست بهترین دکتر مثانه در تهران همیشه قرار داشتند. ایشان در سال ۱۳۵۱ در شهرستان میانه متولد شده و در سال ۱۳۶۹ با کسب رتبه ۳۰ در کنکور سراسری در رشته پزشکی عمومی قبول شده اند. ایشان در سال ۱۳۷۶ فارغ التحصیل و در سال ۱۳۷۷ در رشته جراحی کلیه و مجاری ادرار دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی پذیرفته شدند. در سال ۱۳۸۲ با رتبه اول در گواهینامه تخصصی (پره بورد) و رتبه سوم در امتحان دانشنامه تخصصی (بورد) فارغ التحصیل شدند. در سال ۱۳۸۳ در دوره فلوشیپ رشته اندویورولوژی  در بیمارستان شهید لبافی نژاد پذیرفته شده. و در سال ۱۳۸۴ پس از اتمام دوره به عنوان عضو هیئت علمی در این مرکز مشغول به خدمت می باشند.

آدرس مطب دکتر اکبر نور علیزاده : پاسداران نبش بوستان سوم (چکشی) مجتمع سیمرغ طبقه 2 واحد 6

شماره تماس دکتر اکبر نور علیزاده : 22765501_021

اکبر نور علیزاده دکتر مثانه و مجاری ادراری

میتوانید برای دانلود PDF لیست بهترین دکتر مثانه در تهران و ایران از لینک زیر اقدام کنید :

آیا سرطان مثانه درمان دارد ؟

درمان سرطان مثانه بستگی به شدت و میزان نواحی دچار شده به سرطان متفاوت است.

برای درمان سرطان مثانه به چه پزشکی مراجعه کنم ؟

برای درمان سرطان مثانه به متخصص ارولوژی باید مراجعه کنید

آخرین به روز رسانی : سه شنبه 1401/10/20

21 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.