جراحی پروتز آلت | آندرومید

یکی از عمل جراحی دستگاه تناسلی مردان ، پروتز آلت می باشد.پروتز آلت (ایمپلنت آلت) وسیله ای مدادی شکل است که به جهت درمان مشکل عدم نعوظ در سیلندرهای آلت فرد تعبیه می‌شود. این جراحی برای افرادی انجام می‌شود که از نظر فیزیکی (نه ذهنی) بافت آلت آنها تحت تاثیر قرار گرفته و در اثر بیماری‌هایی چون نشت وریدی یا دیابت یا کهولت سن و ….. دچار عدم نعوظ یا اختلال در نعوظ شده‌اند .

اختلال و عدم نعوظ چیست ؟

نعوظ زمانی اتفاق می افتد که حجم زیادی از خون به داخل سیلندر های آلت پمپاژ شده و حبس می شود.  این سیلندر ها مانند بادکنکی بزرگ و سفت می شود و اگر فردی توانایی نگه داشتن خون داخل سیلندر ها را نداشته باشد به بیماری عدم نعوظ دچار شده است عواملی مثل چاقی یا بیماری های قند، فشار، چربی خون، مشکلات غدد، مشکلات قلبی و عروقی و… که معمولا در اثر کهولت سن ایجاد می شود، باعث کاهش خونرسانی به بافت آلت شده و عامل کاهش کیفیت نعوظ می شود. از طرفی عوامل مادرزادی دیگر مثل نشت وریدی، جراحت فیزیکی به بافت آلت، سرطان، مواد مخدر و… باعث نشت خون حبس شده داخل سیلندر های آلت شده در نتیجه فرد دچار شلی آلت می شود.

 

راه های درمان اختلال یا عدم نعوظ چیست؟

پزشک بر اساس شدت بیماری، یکی از راه های زیر را برای بهبود یا درمان نعوظ فرد انتخاب می کند.

جراحی تعبیه پروتز آلت :

تنها روش قطعی برای درمان 100 % مشکلات نعوظ در مردان جراحی تعبیه پروتز آلت تناسلی می باشد. اما باید توجه داشت این روش مناسب تمامی بیماران با مشکل نعوظ نبوده و پس از انجام آزمایشات مختلف توسط پزشک مربوطه به بیمار پیشنهاد می شود. در صورتی که پس از معاینه و بررسی آزمایشات مشخصص گردد بافت آلت فرد از نظر فیزیکی توانایی نعوظ خود را از دست داده و یا تمایل به استفاده از دارو های ایجاد کننده نعوظ به دلیل تداخل دارویی، عوارض جانبی و سختی مصرف نداشته باشد و یا با درمان های پزشکی دیگر مانند استفاده از داروها و پی شات درمانی بهبود نیافته باشد، جراحی پروتز آلت تنها گزینه ی درمانی برای این افراد می باشد.

جراحی پروتز آلت | آندرومید

پروتز آلت چیست؟

وسیله‌ای مدادی شکل است که داخل سیلندر های  آلت قرار داده می‌شود تا برای فرد به صورت مصنوعی نعوظ ایجاد کند. جراحی تعبیه پروتز یک جراحی بیمارستانی و غیر سرپایی می باشد. برای قرار دادن پروتز در آلت باید عمل جراحی انجام شود. 

آیا پروتز آلت باعث افزایش سایز آلت می گردد ؟

بر خلاف تصور عموم، پروتزهای آلت یا ایمپلنت‌های آلت، باید هم اندازه ی سیلندرهای اسفنجی داخل آلت فرد تعبیه شوند٬ از این رو تاثیری در افزایش سایز در فرد ندارد. اما بیماران بعد از جراحی احساس بزرگتر شدن آلت را خواهند داشت٬ به دلیل اینکه فرد معمولا قبل از جراحی تجربه‌ی نعوظ کامل را نداشته و همیشه سیلندرهای آلت او به صورت کامل بزرگ و سفت نمی‌شده و پس از جراحی این سیلندرها به صورت کامل بزرگ شده و نعوظ کاملی را تجربه می نماید٬ از این رو احساس بزرگی و تا حدودی کلفت‌تر شدن آلت را در مقابل وضعیت قبل از عمل خود دارد.

تعبیه آلت برای چه افرادی مناسب است؟

در بیمارانی که به دلیل مشکلات فیزیکی (نه درگیری‌های ذهنی) دچار عدم نعوظ یا اختلال نعوظ هستند و توانایی نعوظ کامل خود را از دست داده‌اند و یا افرادی که به دلایلی چون بیماری‌هایی که در زیر ذکر شده دچار نعوظ ضعیف هستند، بهترین و قطعی‌ترین روش درمان عدم نعوظ ٬ تعبیه ایمپلنت یا پروتز آلت است و این بیمارارن کاندید مناسبی برای جراحی پروتز می‌باشند:

 • کسانی که به دلیل بیماری های زمینه ای مانند مشکلات قلبی و... نمیتواند از قرص و آمپول ایجاد نعوظ استفاده کنند.
 • افرادی که تمایل ندارند هر بار برای ایجاد نعوظ قبل از رابطه به خود دارو تزریق کنند.
 • برای کسانی که استفاده از دارو و پی شات برای بهبود و ایجاد نعوظ آنها مناسب نبوده است.
 •  افرادی که مشکلات مادرزادی مانند نشت وریدی و... داشته و از ابتدای زندگی هیچ وقت نعوظ کاملی  را تجربه نکردند.
 • و دسته اخر کسانی هستند که به دلیل سن بالا یا بیماری هایی چون قند، فشار، چربی و...  بیش از 80 درصد از کیفیت نعوظ خود را از دست داده باشند.

مراحل انجام جراحی :

 • مراجعه به پزشک و بررسی وضعیت و میزان عملکرد بافت آلت
 • گرفتن نسخه ی خرید پروتز از پزشک مربوطه
 • مراجعه به شرکت های واردکننده ی پروتز الت و خرید پروتز آلت
 • گرفتن نوبت جراحی از جراح مربوطه
 • مراجعه به بیمارستان برای جراحی 

انواع پروتز ها :

پروتز آلت تک تیکه
پروتز دو تیکه
پروتز آلت سه تیکه

هزینه و قیمت پروتز آلت :

پروتز های موجود در ایران از چندین کشور معتبر همانند آمریکا،‌ سوییس٬‌ آرژانتین٬ دانمارک و … توسط نمایندگی‌های رسمی وارد و در بازار عرضه می شوند. مدل‌ها و قیمت هر شرکت با سایر شرکت‌ها متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال حتی پروتزهای وارداتی دو شرکت آمریکایی با برند های مختلف نیز با یکدیگر تفاوت قیمت دارد.  از طرف دیگر هر کدام از شرکت‌های سازنده نیز دارای یک یا دو ویا هر سه مدل پروتز و هر یک از سه مدلی که در بالا توضیح داده شد٬ قیمت متفاوتی دارد و در نتیجه طیف گسترده‌ی قیمت در مورد پروتز وجود دارد. از طرف دیگر با توجه به این موضوع که این پروتزها وارداتی هستند٬ تحت تاثیر نوسانات قیمت ارز قرار داشته و بسته به زمان مراجعه و اقدام بیمار برای انجام جراحی قیمت‌های پروتز متفاوت خواهند بود. از این رو برای اطلاع از قیمت دقیق پروتز باید به پزشک مربوطه و یا شرکت‌های وارد کننده مراجعه نمود.

مراقبت بعد از جراحی:

توجه داشته باشید که پیروی از دستورالعمل های مراقبتی ارائه شده توسط جراح، بسیار ضروری است. باید توجه داشت هر نوع پروتز مراقبت ها و شرایط خاص متفاوتی بعد از جراحی دارد. این دستورالعمل ها شامل مصرف آنتی بیوتیک در صورت تجویز، اقدامات مورد نیاز برای مراقبت از محل تعبیه پزوتز و میزان فعالیت جنسی خواهد بود.

 • به مدت حداقل 6 هفته پس از عمل جراحی از رابطه جنسی بپرهیزید.
 • به مدت یک ماه باید به پشت بخوابید.
 • معمولا بعد از 4 تا 6 هفته میتوانید فعالیت های روزمره خود را از سر بگیرید.
 • برای جلوگیری از متورم شدن ناحیه جراحی شده، سعی کنید به گونه ای بخوابید که سر شما از سایر قسمت‌های بدن پایین تر قرار بگیرد (این کار با بالا اوردن قسمت پایینی تخت امکان پذیر خواهد بود).

مزایا و معایب:

مزایا :

بر خلاف سایر روش‌های درمان عدم نعوظ در آقایان ٬ جراحی پروتز آلت تنها روشی است که درمان قطعی و صد درصدی برای  درمان مشکلات نعوظ است و سایر روش ها یا باعث بهبود عملکرد نعوظ شده یا در زمان مصرف دارو نعوظ لحظه ای ایجاد میکنند. . در مطالعات مشخص شده که انزال، ارگاسم (اوج لذت جنسی) و رضایت مندی کلی جنسی بیمار یکسال بعد از کاشت پروتز به طور قابل توجهی بالاتر از زمان قبل از کاشت پروتز میباشد.
از دیگر مزایای استفاده از پروتز این است که بر خلاف حالت طبیعی که فرد برای داشتن نعوظ نیاز به تمرکز و عدم حواس پرتی دارد ،  در افراد دارای پروتز هر زمان فرد بخواهد می‌توانید نعوظ داشته و رابطه ی جنسی برقرار کند . نعوظ شما تا هر زمانی که بخواهید ادامه خواهد داشت و با ارگاسم (اوج لذت جنسی) در فرد از بین نمیرود و می‌توانید بعد از انزال نیز به رابطه ادامه دهید ( بسیار مناسب برای افرادی که دچار زود انزالی می باشند).

معایب:

از معایب استفاده از پروتز می‌توان به هزینه های زیاد تهیه ی پروتز در ایران اشاره کرد ٬ این پروتز ها به دلیل تکنولوژی بسیار بالایی که در سیستم تولید آنها به کار می رود ٬ کاملا وارداتی بوده و به دلیل تفاوت بالای نرخ تبدیل ارز در ایران نوسان قیمت زیادی خواهند داشت .

از دیگر معایب جراحی پروتز می‌توان به عدم برگشت پذیری آن اشاره کرد ٬ بدان معنی که همانند جراحی بینی یا پروتز سینه و پروتز زانو و ….. ٬ بیمار نمی‌تواند پس از جراحی به حالت قبل از جراحی برگشته و پرتز را از داخل بدن تخلیه کند.

عوارض جراحی:

هیچ عمل جراحی بدون عارضه نیست، اما قابل توجه است که پروتز آلت مانند عمل زیبایی بینی از عمل های کم عارضه است که ریسک ایجاد عارضه در آنها همانند جراحی بینی بسیار پایین می باشد.

تاثیر جراحی پروتز آلت بر قدرت باروری فرد:

این جراحی بر روی سیلندر های داخل بافت آلت انجام می شود و هیچ گونه تداخلی با سیستم باروری مرد مثل بیضه ها و پروستات و لوله های تولید اسپرم و ... ندارد. بدان معنی که هیچ تاثیری در قدرت باروری مرد و کیفیت اسپرم او نخواهد داشت.

برای گرفتن نوبت جراحی پروتز آلت در مرکز پزشکی آندرومید

با شماره تلفن 02128421149 تماس گرفته
یا در واتس آپ به شماره ی 02128421149 پیام دهید