درمان مشکلات انزال

انزال نقش ویژه‌ای در روند طبیعی سکس داشته و اختلال در آن زمینه‌ساز برخی مشکلات روحی و جسمی می‌شود. بروز برخی از این نوع اختلالات همچون دیر انزالی، به ندرت اتفاق می‌افتد. اما برخی دیگر مانند انزال زودرس، انزال بی اختیار و انزال خشک، شایع‌ ترهستند.

مشکلات انزال به دو دسته ی متفاوت نقسیم می شوند. مشکلات فیزیکی انزال ( مثل انزال خشک و دردناک و ... ) مشکلات در مدت زمان انزال مثل زود انزالی یا دیر انزالی مشکلات انزال اصولا در اثر مشکلات فیزیکی دستگاه تناسلی بوده و به کمک دارو یا جراحی قابل درمانند. اما بر خلاف تصور، مدت زمان انزال یک فرایند مغزی بوده و فرمان آن از مغز صادر میشود و  مشکلاتی چون کجی آلت٬ عدم نعوظ یا اختلال نعوظ و ... بر روی آن تاثیر ندارد. از این رو درمان تنها به کمک دارو امکان پذیر است.

انزال چیست:

به خارج شدن منی و اسپرم از مجرای مرد در زمان سکس انزال گویند. فرمان انزال توسط مغز صادر شده و یک فرایند ناخود اگاه است. از این رو بر خلاف تصور مردم، مشکلات نعوظ، کجی آلت، مشکلات مجرا،‌ زگیل تناسلی و ... هیچ تاثیری بر مدت زمان انزال نداشته و نمیتوان به کمک جراحی مدت زمان انزال را کم یا زیاد کرد.

مشکلات انزال:

دیر انزالی و زود انزالی اختلال عملکرد جنسی است. مردانی که به این مشکلات دچار هستند نمی توانند در مدت زمان طبیعی به ارگاسم برسند و به همین دلیل انزال مایع منی یا با تاخیر بسیارو یا خیلی زود اتفاق می افتد. در این حالت گفته می شود فرد دچار دیر یا زود انزالی است. این دیر یا زود انزالی باعث می شود فرد از نظر روانی دچار استرس شده و شریک جنسی او نیز از رابطه ی جنسی خود لذت نبرد.

از طرفی مشکلات دیگر در زمان انزال مثل درد دز زمان انزال یا انزال خشک و ... نیز جزو مشکلات انزال دسته بندی می گردند.

زمان استاندارد انزال در مردان:

زمانی که برای دیر انزالی و یا زود انزالی در نظر گرفته شده است بین 3 تا 10 دقیقه است که اگر کمتر از 3 دقیقه باشد دچار زود انزالی و اگر بیشتر از 10 دقیقه بشود دچار دیر انزالی شده اید. اما باید توجه داشت برای اندازه گیری این زمان باید فرد به مدت یکسال زندگی جنسی فعال داشته باشد. سکس پشت سر هم و زیاد باعث دیر انزالی و نداشتن سکس نرمال باعث زود انزالی می گردد.

تعداد دفعات سکس طبیعی در ماه:

زندگی جنسی نرمال (طبیعی ) یا تعداد دفعات نرمال سکس در هفته یا ماه در دیر یا زود انزالی فرد تاثیر مستقیمی دارد. 

زندگی جنسی فعال به حالتی گفته می شود که یک فرد به صورت ثابت هفته ای یک یا دوبار نزدیکی و رابطه ی جنسی منجر به انزال با شریک جنسی ثابت داشته باشد و این رابطه بیش از یکسال به طول انجامیده باشد.

زیرا هر یک از این عوامل به صورت مستقیم بر روی مدت زمان انزال یک فرد تاثیر گذار است.

اگر یک فرد زندگی جنسی فعال بالای یکسال داشته باشد میتوان از نظر زید انزالی یا دیر انزالی او را بررسی کرد.

عدم نعوظ و مشکلات آن

انواع مشکلات انزال و علت های آن:

 اصولا مشکلات انزال به چند دسته تقسیم می شوند:
مشکلات فیزیکی انزال مثل انزال دردناک، انزال خشک و ...
این مشکلات در اثر ایراد در عملکرد اندامهای تناسلی و جنسی فرد ایجاد شده و پس از بررسی علت به کمک دارو یا جراحی و ... قابل درمان است.
مشکلات در مدت زمان انزال مثل زود یا دیر انزالی همانطور که در بالا اشاره کردیم نداشتن زندگی جنسی فعال،‌ نداشتن شریک جنسی ثابت بالای یکسال و ... میتواند باعث هیجانات جنسی و در نتیجه زود انزالی گردد.
از طرفی داشتن بیش از حد رابطه ی جنسی و شریک جنسی ثابت بیشتر از یکسال و تعداد دفعات پشت سر هم سکس و مشکلات و استرس های روحی و روانی و ... میتواند عامل دیر انزالی گردد.

درمان مشکلات انزال:

درمان مشکلات فیزیکی انزال:

مشکلات فیزیکی انزال مثل انزال خشک یا انزال دردناک میتواند به کمک دارو یا جراحی و ... درمان گردد.


درمان دیر یا زود انزالی:

تمامی مشکلات مدت زمان انزال مثل دیر انزالی یا زود انزالی تنها به کمک دارو قابل بهبود است. زیرا همانطور که در بالا گفتیم فرمان انزال توسط مغز صادر شده و تنها با برخی داروها می توان مدت زمان آن را بهبود بخشید.
در خیلی از تبلیغات برای درمان زود انزالی و دیر انزالی درمان جراحی و یا عمل های سرپایی و تزریق به آلت و ... معرفی شده که تمامی این روش ها غیر علمی می باشد.
تزریق به آلت برای ایجاد بی حسی در پوست آلت و نیز روش کاملا غیر علمی می باشد و باعث صدمات جدی به بافت آلت می گردد.

برای گرفتن نوبت درمان مشکلات انزال در مرکز پزشکی آندرومید

با شماره تلفن 02128421149 تماس گرفته
یا در واتس آپ به شماره ی 02128421149 پیام دهید